Akademickie Firmowe Ewolucje

W miniony czwartek, 12 maja 2016 roku odbyło się pierwsze, pilotażowe spotkanie z cyklu „Akademickie Firmowe Ewolucje” organizowane przez Bank Zachodni WBK i Morela Student Business Club. Całodniowe warsztaty zostały przeprowadzone wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości, której prelegenci wystąpili podczas tego wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali najpierw kilku słów wstępu, dotyczących finansowania nowych przedsiębiorstw w programie „Wsparcie na starcie” dedykowanego osobom, które stawiają pierwsze kroki w przedsiębiorczości i nie prowadzili nigdy własnej działalności gospodarczej. Głównym elementem wydarzenia była jednak część warsztatowa, prowadzona przez Piotra Sylwestrzaka – doradcę biznesowego, wykładowcę Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i biznesmena z wieloletnim stażem.

Podczas szkolenia została przekazana kompleksowa wiedza na temat dokumentu, o którym wielu przedsiębiorców zapomina – biznesplanu. Oprócz omówienia podstaw teoretycznych, które znalazły się również w materiałach otrzymanych przez każdego uczestnika prowadzący przytoczył wiele inspirujących anegdot. W ramach warsztatów przeprowadził również ćwiczenie, podczas którego każda z grup miała wcielić się w świeżo upieczonych przedsiębiorców i opracować różne aspekty biznesplanu do zadanego konkretnego przykładu.

Organizowanie i udział w takich wydarzeniach pozwala nam i innym oswoić się z wiedzą z zakresu przedsiębiorczości, która nie jest nigdzie indziej przekazywana w tak przystępny sposób. Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów już wkrótce sami założą własną działalność gospodarczą.


Cykl warsztatowy „Akademickie Firmowe Ewolucje” będzie kontynuowany w przyszłym roku akademickim.